Разлика помеѓу преработките на „Јужен Океан“

Додадени 23 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.3) (Бот Додава: nso:Southern Ocean
с (r2.6.3) (Бот Додава: nso:Southern Ocean)
[[be:Паўднёвы акіян]]
[[be-x-old:Паўднёвы акіян]]
[[bg:Южен океан]]
[[bs:Južni okean]]
[[br:Meurvor ar Su]]
[[bg:Южен океан]]
[[ca:Oceà Antàrtic]]
[[cv:Кăнтăр океан]]
[[ru:Южный океан]]
[[sah:Соҕуруу океан]]
[[nso:Southern Ocean]]
[[scn:Ocèanu Miridiunali]]
[[simple:Southern Ocean]]
5.830

уредувања