Разлика помеѓу преработките на „Гран при Монтреал“

с
обновување
с (r2.7.1) (Бот Додава: hu:Grand Prix Cycliste de Montréal)
с (обновување)
| final =
| firstwinner = {{flagathlete|[[Роберт Гесинк]]|ХОЛ}}
| mostwins = {{flagathlete|[[Роберт Гесинк]]|ХОЛ}}<br>{{flagathlete|[[Руј Коста (велосипедист)|Руј Коста]]|ПОР}}<br>(1 победа)
| mostrecent = {{flagathlete|[[РобертРуј ГесинкКоста (велосипедист)|Руј Коста]]|ХОЛПОР}}
}}
[[Податотека:GrandPrixSep122010.jpg|thumb|right|Гран при Монтреал 2010 поминува низ бул. Едуард Монпети.]]
| [[Гран при Монтреал 2010|2010]] || {{flagathlete|[[Роберт Гесинк]]|ХОЛ}} || {{ct|RAB|2010}}
|-
| [[Гран при Монтреал 2011|2011]] || {{flagathlete|[[Руј Коста (велосипедист)|Руј Коста]]|ПОР}} || {{ct|MOV|2011}}
|}
 
 
{{DEFAULTSORT:Grand Prix Cycliste De Montreal}}
[[Категорија:Трки во UCI ProTour]]
[[Категорија:Велосипедски трки во Канада]]
[[Категорија:Спорт во Монтреал]]
 
[[als:Grand Prix Cycliste de Montréal]]