Разлика помеѓу преработките на „Викторија (Австралија)“

с
r2.7.1) (Бот Додава: bs:Victoria (Australija)
с (r2.6.4) (Бот Менува: de:Victoria (Australien))
с (r2.7.1) (Бот Додава: bs:Victoria (Australija))
[[be:Штат Вікторыя]]
[[be-x-old:Вікторыя (Аўстралія)]]
[[br:Victoria (Aostralia)]]
[[bg:Виктория (щат)]]
[[bs:Victoria (Australija)]]
[[br:Victoria (Aostralia)]]
[[ca:Victòria (Austràlia)]]
[[cs:Victoria (Austrálie)]]
86.434

уредувања