Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Додадени 25 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: kv:Кхмер кыв
с (r2.7.2) (Бот Додава: hif:Khmer bhasa)
с (r2.6.4) (Бот Додава: kv:Кхмер кыв)
[[zh-min-nan:Khmer-gí]]
[[be:Кхмерская мова]]
[[br:Kmereg]]
[[bg:Кхмерски език]]
[[br:Kmereg]]
[[cs:Khmerština]]
[[da:Khmer]]
[[id:Bahasa Khmer]]
[[it:Lingua khmer]]
[[kv:Кхмер кыв]]
[[la:Lingua Chmerica]]
[[lv:Khmeru valoda]]
126.282

уредувања