Деванагари: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: pa:ਦੇਵਨਾਗਰੀ
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: et:Devanaagari kiri)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pa:ਦੇਵਨਾਗਰੀ)
[[nn:Devanagari]]
[[oc:Devanagari]]
[[pa:ਦੇਵਨਾਗਰੀ]]
[[pnb:دیوناگری]]
[[pl:Pismo dewanagari]]
34.422

уредувања