Разлика помеѓу преработките на „Апартхејд“

Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Бот Додава: nso:Apartheid
с (r2.7.1) (Бот Менува: fa:جداگری (آفریقای جنوبی))
с (r2.7.2+) (Бот Додава: nso:Apartheid)
[[Категорија:Јужна Африка]]
 
[[kbd:Апартхейд]]
[[af:Apartheid]]
[[ar:أبارتيد]]
[[be:Апартэід]]
[[be-x-old:Апартэід]]
[[bg:Апартейд]]
[[bs:Apartheid]]
[[br:Apartheid]]
[[bg:Апартейд]]
[[ca:Apartheid]]
[[ceb:Apartheid]]
[[it:Apartheid]]
[[he:אפרטהייד]]
[[kbd:Апартхейд]]
[[krc:Апартеид]]
[[ka:აპართეიდი]]
[[ru:Апартеид]]
[[sc:Apartheid]]
[[nso:Apartheid]]
[[sq:Aparteidi]]
[[scn:Apartheid]]
2.817

уредувања