Разлика помеѓу преработките на „Меѓународна фонетска азбука“

с
нема опис на уредувањето
с
'''Меѓународната фонеска азбука''' (МФА) е систем од знаци за фонетска и фонолошка [[транскрипција (лингвистика)|транскрипција]] осмислена од [[Меѓународна фонетска асоцијација|Меѓународната фонетска асоцијација]].
 
[[Категорија:МФА| ]]
[[Категорија:Фонетски азбуки]]
 
[[af:Internasionale Fonetiese Alfabet]]