Разлика помеѓу преработките на „1932 во книжевноста“

с
r2.7.2) (Бот Додава: en, fr, he, no, pl, pt, ru, sq, sv, uk
с (Бот: козметички промени)
с (r2.7.2) (Бот Додава: en, fr, he, no, pl, pt, ru, sq, sv, uk)
[[Категорија:1932 во книжевноста| ]]
[[Категорија:Години во книжевноста]]
 
[[en:1932 in literature]]
[[fr:1932 en littérature]]
[[he:1932 בספרות]]
[[no:Litteraturåret 1932]]
[[pl:1932 w literaturze]]
[[pt:1932 na literatura]]
[[ru:1932 год в литературе]]
[[sq:1932 në literaturë]]
[[sv:Litteraturåret 1932]]
[[uk:1932 у літературі]]
109.264

уредувања