Дрина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 595 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ar, be, be-x-old, bg, bs, ca, cs, de, eo, es, et, eu, fi, fr, hr, hu, is, it, ja, jv, ko, lt, nl, nn, no, pl, pt, ro, ru, sh, sk, sl, sq, sr, sv, tr, uk, zh
с (Брзо додавање категорија Реки во Црна Гора (со користење на HotCat))
с (r2.7.1) (Бот Додава: ar, be, be-x-old, bg, bs, ca, cs, de, eo, es, et, eu, fi, fr, hr, hu, is, it, ja, jv, ko, lt, nl, nn, no, pl, pt, ro, ru, sh, sk, sl, sq, sr, sv, tr, uk, zh)
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[en:Drina]]
 
[[Категорија:Реки во Србија]]
 
[[Категорија:Реки во Црна Гора]]
 
[[ar:درينا]]
[[be:Рака Дрына]]
[[be-x-old:Дрына]]
[[bs:Drina]]
[[bg:Дрина]]
[[ca:Riu Drina]]
[[cs:Drina]]
[[de:Drina]]
[[et:Drina]]
[[en:Drina]]
[[es:Drina]]
[[eo:Drina]]
[[eu:Drina]]
[[fr:Drina]]
[[ko:드리나 강]]
[[hr:Drina]]
[[is:Drína]]
[[it:Drina]]
[[jv:Kali Drina]]
[[lt:Drina]]
[[hu:Drina]]
[[nl:Drina]]
[[ja:ドリナ川]]
[[no:Drina]]
[[nn:Drina]]
[[pl:Drina]]
[[pt:Rio Drina]]
[[ro:Râul Drina]]
[[ru:Дрина]]
[[sq:Drina]]
[[sk:Drina]]
[[sl:Drina]]
[[sr:Дрина]]
[[sh:Drina]]
[[fi:Drina]]
[[sv:Drina]]
[[tr:Drina Irmağı]]
[[uk:Дріна]]
[[zh:德里纳河]]
86.434

уредувања