Разлика помеѓу преработките на „Јероним Бос“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: az:Hironimus Buş)
с
| birthdate = 1450
| birth_place = [[Хертогенбос]], [[Војводство Брабант]]
| deathdate = погребан на {{death date|1516|8|9|mfdf=y}}
| deathplace =
| nationality = [[Холанѓани|Холанѓанец]]