Разлика помеѓу преработките на „ISO 639-5“

Додадени 95 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''ISO 639-5:2008''' „Кодови за претставување на имињата на јазиците-Дел 5: Алфа-3 код за јази...)
 
с
| {{код|sqj}} || ''незададено'' || ''незададено'' || [[албански јазици]]
|}
 
== Поврзано ==
* [[Список на ISO 639-5 кодови]]
 
== Наводи ==
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Iso 639-5}}
[[CategoryКатегорија:ISO стандарди|#00639]]
[[CategoryКатегорија:ISO 639]]
 
[[en:ISO 639-5]]