Разлика помеѓу преработките на „Јесенице“

Одземени 19 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement | name = Јесенице | native_name = Jesenice | native_name_lang = sl<!-- ISO 639-2 code e.g...)
 
с
| nickname =
| motto =
| image_map = obcine jesenice.png
| map_alt =
| map_caption = Местоположба на општината.