Разлика помеѓу преработките на „Single Ladies (Put a Ring on It)“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
 
===Концепт===
 
[[Податотека:Fosse single ladies.jpg|thumb|Видеото за песната содржи три танчери во позадината инспирирани од кореографијата на [[Боб Фозе]] кој ја извела [[Гвен Вердон]] во „Мексикански Доручек“.]]
Ноулс ѝ кажала на Симон Возик-Левинсон од ''[[The Sunday Times]]'' дека инспирацијата зад видеото била рутината на [[Боб Фозе]] од „Мексикански Доручек“ (1969) прикажана на ''[[Шоуто на Ед Суливан]]'' во кое е прикажана жената на Фозе, [[Гвен Вердон]], како танцува со уште две жени.<ref>{{cite web|url=http://popwatch.ew.com/2009/03/10/beyonce-tour/|title=Beyoncé talks world tour, new videos|last=Vozick-Levinson|first=Simon|date=March 10, 2009|work=Entertainment Weekly|publisher=Time Inc|accessdate=December 15, 2010}}</ref>