Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Додадени 108 бајти ,  пред 9 години
илустрирање
с (илустрирање)
(илустрирање)
 
== Биографија ==
[[Image:Tane Skopie 1941.jpg|thumb|лево|150px|Тане Николов во Скопjе во 1941 г.]]
 
[[File:ITRO Tane.jpg|thumb|лево|250px|Тане Николов со воjводи од ВТРО (1922).]]
 
3.764

уредувања