Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: hu:Évariste Galois
[проверена преработка][проверена преработка]
с r2.7.1) (Бот Додава: be:Эварыст Галуа
с r2.7.1) (Бот Додава: hu:Évariste Galois
Ред 36:
[[lv:Evarists Galuā]]
[[lb:Évariste Galois]]
[[hu:Évariste Galois]]
[[nl:Évariste Galois]]
[[ja:エヴァリスト・ガロア]]
86.434

уредувања