Разлика помеѓу преработките на „Микрометар“

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: kk:Микрометр
с (r2.5.4) (Бот Менува: ka:მიკრომეტრი)
с (r2.7.2) (Бот Додава: kk:Микрометр)
[[he:תחיליות במערכת היחידות הבינלאומית#מיקרו]]
[[ka:მიკრომეტრი]]
[[kk:Микрометр]]
[[sw:Mikromita]]
[[lo:ມິໂກຣແມັດ]]
1.229

уредувања