Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: fiu-vro:Galois' Évariste
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: th:เอวารีสต์ กาลัว)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fiu-vro:Galois' Évariste)
[[ur:گیلوا]]
[[vi:Évariste Galois]]
[[fiu-vro:Galois' Évariste]]
[[zh-classical:伽羅華]]
[[zh:埃瓦里斯特·伽罗瓦]]
86.434

уредувања