Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
Zorrobot (разговор | придонеси)
с r2.5.2) (Бот Додава: nn:Évariste Galois
с r2.7.1) (Бот Додава: th:เอวารีสต์ กาลัว
Ред 52:
[[sv:Évariste Galois]]
[[ta:எவரிஸ்ட் கால்வா]]
[[th:เอวารีสต์ กาลัว]]
[[tr:Évariste Galois]]
[[uk:Еварист Галуа]]
86.434

уредувања