Разлика помеѓу преработките на „Анж Жак Габриел“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* [[Воена школа (Париз)|Воената школа]] на Марсовото Поле во Париз
* [[Версајска опера|Операта]] на [[Версајски дворец|Версајскиот дворец]] (1769-70)
* [[Плоштад Конкорд]] (како плоштад „Луј XV“), 1772)
* [[Француска морнарица|Адмиралштабот]] на Франција, на плоштадот Конкорд, (1775)
* Хотелот [[Кријон]], на плоштадот Конкорд