Предлошка:MathWorld: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
<span class="plainlinks">[http://mathworld.wolfram.com/{{{urlname}}}.html {{{title}}}]</span>“ од Ерик В. Вајсштајн - [[MathWorld]] {{en}}
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за наводи|MathWorld]]