Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

с
Бришење на "Stadion_Makedonija_Gjorce_Petrov..jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна н...
с (r2.6.4) (Бот Менува: en:Gjorče Petrov Stadium)
с (Бришење на "Stadion_Makedonija_Gjorce_Petrov..jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна н...)
{{Infobox_Stadium |
име = Стадион Ѓорче Петров|
слика = [[Податотека:Stadion Makedonija Gjorce Petrov..jpg|300px]] |
капацитет = 1.500 |
локација = [[Скопje]], [[Република Македонија|Македонија]]||