Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Илинденско востание“

Потреба од скратување на статијата
с (Бот менува: ефтин... -> евтин..., петата -> петтата, од сега -> отсега)
(Потреба од скратување на статијата)
 
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 21:07, 8 август 2010 (CEST), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
 
== Потреба од скратување на статијата ==
Покрај оваа статија, има доста други статии во кои се обработуваат различни аспекти на Илинденското востание. Добро е тоа, но самиот факт што постојат такви статии посочува дека во главната статија нема потреба да се оптоварува текстот со сите подробности. Затоа мислам дека текстот треба да се ослободи од премногуте детали што постојат во оваа главна статија за Илинденското востание, а кого го интересираат деталите, може да си кликне на соодветниот линк и да прочита ([[User:Zdravko|Zdravko]] <small>([[User talk:Zdravko|разговор]])</small> 13:15, 21 октомври 2011 (CEST))
6.003

уредувања