Пикардија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 59 бајти ,  пред 10 години
ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
(→‎Историја: дополнување)
(ситна поправка)
{{во изработка}}
 
{{About|актуелниот француски регион||Пикардија (disambiguationпровинција)}}
{{Unreferenced|date=September 2007}}
{{Infobox French region
[[war:Picardie]]
[[zh:皮卡第]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
5.486

уредувања