Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Sverigekillen“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Добредојдe)
 
с
----
Поздрав, {{#if:brest|[[Корисник:brest|brest]], {{CURRENTTIME}}, {{LOCALDAYNAME}}, {{CURRENTDAY}} {{LOCALMONTHNAME}} {{CURRENTYEAR}}|--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 21:19, 12 декември 2009 (UTC)}}
 
== Програмски план на Викимедија Македонија за 2012 година ==
 
Изготвен е предлог „'''[http://mk.wikimedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D0%B7%D0%B0_2012 Програмски план на Викимедија Македонија за 2012 година]'''“. Оваа година би сакале да ги вклучиме и членовите на вики заедницата и јавноста во процедурата на усвојување на програмскиот план, со јавно изложување на работната верзија на овие планови неколку месеци пред годишното собрание на Викимедија Македонија, кое ќе се одржи во втората половина на месец декември 2011 година. Сите заинтересирани имаат можност да дебатираат околу предлог целите. Како еден од активните корисници на Википедија ве повикувам да дадете свој придонес. Поздрав. --[[User:Brest|brest]] <small>([[User talk:Brest|разговор]])</small> 15:08, 19 октомври 2011 (CEST)