Разлика помеѓу преработките на „Алберт Велики“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: jv:Albertus Magnus)
с
[[Категорија:Римокатолички светци од Германија]]
[[Категорија:Германски светци]]
[[Категорија:Римокатолички филозофифилософи]]
[[Категорија:Христијански мистици]]