Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
r2.5.1) (Бот Додава: cy:Dennis Ritchie
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: hi:डेनिस रिची)
с (r2.5.1) (Бот Додава: cy:Dennis Ritchie)
[[ca:Dennis Ritchie]]
[[cs:Dennis Ritchie]]
[[cy:Dennis Ritchie]]
[[da:Dennis M. Ritchie]]
[[de:Dennis Ritchie]]
59.415

уредувања