Разлика помеѓу преработките на „Административна единица“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* [http://www.who.int/whosis/database/gis/salb/salb_home.htm Граници на првoстепената поделба на секоја од земјите] - [[ООН]] {{en}}
*[http://www.statoids.com/ygh.html „Statoids“ - меѓународна спогодба за стандардни двобуквени ознаки за степените на административна поделба во земјите] {{en}}
 
 
{{Европа по тема|Административна поделба на|state=collapsed}}
{{Азија по тема|Административна поделба на|state=collapsed}}
{{Африка по тема|Административна поделба на|state=collapsed}}
{{Јужна Америка по тема|Административна поделба на|state=collapsed}}
{{Северна Америка по тема|Административна поделба на|state=collapsed}}
{{Океанија по тема|Административна поделба на|state=collapsed}}
 
[[Категорија:Административни единици| ]]