Пасиште: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.6.3) (Бот Додава: sn:Mafuro Менува: fr:Pâture
с (r2.6.3) (Бот Додава: kk:Жайылым)
с (r2.6.3) (Бот Додава: sn:Mafuro Менува: fr:Pâture)
[[ar:مرعى]]
[[cs:Pastvina]]
[[sn:Mafuro]]
[[cy:Porfa]]
[[da:Overdrev]]
[[en:Pasture]]
[[eo:Paŝtejo]]
[[fr:Prairie (agriculture)Pâture]]
[[hr:Pašnjak]]
[[is:Beitiland]]
5.830

уредувања