Разлика помеѓу преработките на „Алкени“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: kk:Алкендер)
!align="center"| 8 || [[Октен]] || C<sub>8</sub>H<sub>16</sub>
|-
!align="center"| 9 || [[Нонен]] || C<subsиb>9</sub>H<sub>18</sub>
|-
!align="center"| 10 || [[Декен]] || C<sub>10</sub>H<sub>20</sub>
Анонимен корисник