Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: hi:डेनिस रिची
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: hi:डेनिस रिची)
[[gl:Dennis Ritchie]]
[[ko:데니스 리치]]
[[hi:डेनिस रिची]]
[[hr:Dennis Ritchie]]
[[id:Dennis Ritchie]]
86.434

уредувања