Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Менува: ta:தென்னிசு இரிட்சி)
сНема опис на уредувањето
{{Wikiquote|Dennis Ritchie}}
{{Spoken Wikipedia|Dennis Ritchie.ogg|June 17, 2006}}
 
*[http://cm.bell-labs.com/cm/cs/who/dmr/ Официјална страница на Денис Ричи во Bell Labs]
*[http://www.princeton.edu/~mike/unixhistory Transcript of an interview with Dennis Ritchie] – Interview by [http://www.princeton.edu/~mike/ Michael S. Mahoney]
*[http://doc.cat-v.org/inferno/4th_edition/limbo_language/limbo The Limbo Programming Language by Dennis M. Ritchie]
 
{{ТјуринговаДобитници на тјуринговата награда}}
 
{{DEFAULTSORT:Ричи, Денис}}