Мезија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: vi:Moesia
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: am:ሞይስያ)
с (r2.7.1) (Бот Додава: vi:Moesia)
[[tr:Moesia Superior]]
[[uk:Мезія]]
[[vi:Moesia]]
[[zh:默西亞 (羅馬帝國行省)]]
86.434

уредувања