Стадион Гоце Делчев: Разлика помеѓу преработките

с
Бришење на "Stadion_Pobeda_Prilep.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Túrel...
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бришење на "Stadion_Pobeda_Prilep.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Túrel...)
{{Infobox_Stadium |
име = Стадион Гоце Делчев|
слика = [[Податотека:Stadion Pobeda Prilep.jpg|300px|]]||
капацитет = 15.000 |
локација = [[Прилеп]], [[Република Македонија|Македонија]]||