Разлика помеѓу преработките на „Скалар“

Додадени 19 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: ar:كمية قياسية (رياضيات)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ar:قيمة سلمية)
с (r2.6.4) (Бот Менува: ar:كمية قياسية (رياضيات))
[[Категорија:Математичка терминологија]]
 
[[ar:كمية قياسية (رياضيات)]]
[[ar:قيمة سلمية]]
[[be-x-old:Скаляр]]
[[bs:Skalar (matematika)]]
126.120

уредувања