Разлика помеѓу преработките на „Света Луција“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: frr:St. Lucia)
|common_name = Света Луција
|image_flag = Flag of Saint Lucia.svg
|image_coat = Coat of Arms of Saint Lucia.svg
|symbol_type =
|national_motto = "Земјата, Народот, Светлината"
110

уредувања