Разлика помеѓу преработките на „Ресул Шабани“

нема опис на уредувањето
| родено-име = Ресул Шабани
| роден-дата = {{роден на|14|октомври|1944}}
| роден-место = [[Калишта]], {{роден во|Струшкострушко|Република Македонија|Македонија}}
| починал-дата =
| починал-место =