Ореовец: Разлика помеѓу преработките

Додадени 202 бајти ,  пред 16 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Ореовец преместена како Ореовец (Порече)
 
сНема опис на уредувањето
Ред 1:
#redirect [[Ореовец (Порече)]]може да се однесува на:
 
*[[Ореовец (Порече)]], село во Порече
*[[Ореовец (Прилепско)]], село во околината на [[Прилеп]]
 
{{појаснување}}