Разлика помеѓу преработките на „Пјерлуиџи Колина“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: gl:Pierluigi Collina)
| internationalrole1 = Referee
}}
'''Пјерлуиџи Колина''' (роден [[{{роден на|13 |февруари]] [[|1960]]}} година) е [[Италија]]нец и поранешен [[фудбалски судија]].
 
Тој е сè уште врзан за [[фудбал]]от како неплатен консултант на Италијанската Асоцијација за фудбалски судии (АИА), и член на судискиот комитет на [[УЕФА]].
 
[[Категорија:Фудбалски судии]]
[[Категорија:Луѓе од Болоња]]
 
[[ar:بييرلويجي كولينا]]