Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
r2.7.2) (Бот Менува: tl:Lambat-lambat ng kompyuter
с (r2.6.4) (Бот Менува: tl:Kabalikat ng kompyuter)
с (r2.7.2) (Бот Менува: tl:Lambat-lambat ng kompyuter)
[[fi:Tietokoneverkko]]
[[sv:Datornätverk]]
[[tl:KabalikatLambat-lambat ng kompyuter]]
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
4.138

уредувања