Разлика помеѓу преработките на „Спомен-плоча на Мара Бунева во Скопје“

merge|Мара Бунева
(merge|Мара Бунева)
{{merge|Мара Бунева}}
[[Податотека:Mara Buneva.jpg|мини|десно|150п|Мара Бунева]]
'''Спомен плочата на Мара Бунева во Скопје''' била поставена со благослов на [[фашизам|фашистичките]] бугарските власти во [[пролет]]а [[1941]] година кога поголемиот дел од [[Македонија]], во текот на [[Втората светска војна]], се наоѓал под окупација на [[Царството Бугарија]].
5.612

уредувања