Разлика помеѓу преработките на „Карсон Сити“

Додадени 10 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: gl:Carson City, Nevada; козметички промени
с (Бот Додава: en:Carson City, Nevada)
с (r2.7.2) (Бот Менува: gl:Carson City, Nevada; козметички промени)
'''Карсон Сити''' ({{lang-en|Carson City}}) е главен град на американската сојузна држава [[Невада]]. Според пописот извршен во 2000 година, во градот живееле 52,547 жители.
 
== Надворешни врски ==
{{Commons category|Carson City, Nevada}}
{{Wikisource1911Enc|Carson City}}
[[fr:Carson City]]
[[ga:Carson City, Nevada]]
[[gl:Carson City, Nevada]]
[[ko:카슨시티]]
[[io:Carson City]]