Разлика помеѓу преработките на „Филип V Македонски“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Filipo V.a Mazedoniakoa)
| before = [[Антигон III Досон]]
| title = [[Крал на Македонија]]
| years = [[221 пг.н.е.]] - [[179 пг.н.е.]]
| after = [[Персеј]]
}}
Анонимен корисник