Ла Конвенсион (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Province Peru |region = Регион Куско |founded = |cofarms = |image = Choquequirao-cimatruncada.jpg |imagesize ...)
 
сНема опис на уредувањето
 
{{Перу-никулец}}
 
{{Покраини во регионот Куско}}
 
[[Категорија:Покраини во регионот Куско]]
 
[[ay:Kumbinsyun jisk'a suyu]]
[[en:La Convención Province]]