Разлика помеѓу преработките на „Астрахањ“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Astrakhan Uspenskii sobor of kreml.jpg|thumb|250px| [[2007]] ]]
'''Астрахан''' ({{lang-ru|А́страхань)}}) е град во [[Астраханска област|Астраханската област]], [[Русија]].
 
==External links==
*[http://love-astrakhan.ru Photos and sights of Astrakhan]
 
{{Commonscat|Astrakhan}}
{{Русија-гео-никулец}}
 
==External links==
*[http://love-astrakhan.ru Photos and sights of Astrakhan]
 
[[Категорија:Градови во Русија]]
Анонимен корисник