Разлика помеѓу преработките на „Астрахањ“

Додадени 79 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Astrakhan)
{{Градови во Астраханска област}}
{{Русија-гео-никулец}}
 
==External links==
*[http://love-astrakhan.ru Photos and sights of Astrakhan]
 
[[Категорија:Градови во Русија]]
Анонимен корисник