Шумен (област): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: fa:شومن (استان))
Нема опис на уредувањето
'''[[Велики Преслав]]''',
Суха Река,
Троица]],
Хан Крум
 
Анонимен корисник