Картагина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
боље овако
(погрешан међувики)
(боље овако)
[[Категорија:Градови во Шпанија]]
 
[[en:Ancient Carthage]]
[[sr:КартагинаАнтичка (град)Картагина]]
206

уредувања