Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Додадени 49 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Регион Куско (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Регион Куско (со користење на HotCat))
 
[[Category:Региони во Перу]]
[[Категорија:Регион Куско]]
 
[[ay:Qusqu jach'a suyu]]