Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Сибиу“

с
change imege
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (change imege)
|place=[[Сибиу]], [[Трансилванија]] (денес [[Романија]])
|result=унгарска победа
|combatant1=[[Податотека:Vladislaus I of Hungary sealCoa_Hungary_Country_History_Vladislaus_I_(1440–1444).pngsvg|20px]] [[Кралство Унгарија]]
|combatant2=[[Податотека:Flag of the Ottoman Sultanate (1299-1453).svg|25px]] [[Османлиска империја]]
|commander1=[[Јанош Хунади]]<br />[[Георги Лепес]] †<br />[[Симон Камонји]] †
19

уредувања