Состојба на материјата: Разлика помеѓу преработките

с
r2.6.4) (Бот Додава: hif:States of matter
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: sn:Misandu yeMbato)
с (r2.6.4) (Бот Додава: hif:States of matter)
[[eu:Materiaren egoera]]
[[fa:فازهای ماده]]
[[hif:States of matter]]
[[fr:État de la matière]]
[[gl:Estado de agregación da materia]]
58.155

уредувања